مطالب
7 محصول غذایی که اشتباه کردید در فریزر نگهداری کردید!

7 محصول غذایی که اشتباه کردید در فریزر نگهداری کردید!  • خانی
  • ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ ۱۱:۵۸:۳۰
  • ۱۵۰۱


7 محصول غذایی که هرگز نباید در فریزر نگهداری کنید

وقتی غذایی را منجمد می کنید، می توانید برای مدت بسیار طولانی تر از زمانی که به سادگی آن را در یخچال نگهداری می کنید، از آن استفاده کنید. اما آیا می دانستید تعدادی محصولات غذایی وجود دارد که نباید آنها را در فریزر نگهداری کنید؟ هفت محصول غذایی زیر را هرگز در فریزر نگهداری نکنید.


1. تخم مرغ

بسیاری از محصولات غذایی وقتی منجمد می شوند کوچک می شوند اما در مورد تخم مرغ کاملا برعکس است! هرکسی که سعی کرده تخم مرغ را فریز کند ، احتمالاً به این نتیجه رسیده که وقتی تخم مرغ به زیر دمای خاصی می رسد، درون پوسته خود منفجر می شود. پس هرگز این کار را نکنید. اگر مجبور هستید تخم مرغ خود را به هر دلیلی فریز کنید ، ابتدا آنها را پوست بگیرید. به این ترتیب از انفجار تخم مرغ پیشگیری می کنید.

2. پنیر

وقتی پنیر را فریز می کنید نه تنها خیلی منجمد نمی شود ، بلکه بافت خود را نیز از دست می دهد و هنگام برش زدن از هم می پاشد. بنابراین پنیر خود را فریز نکنید.

3. برنج

شاید بدانید وقتی برنج خود را در یخچال نگهداری می کنید، طعم آن تغییر می کند؛ پس ممکن است فکر کنید حتما فریزر مکان بهتری برای نگهداری آن است؛ اما متأسفانه ، این نیز صادق نیست. ذخیره برنج در فریزر فقط باعث می شود که ظرف برنج ما به محض یخ زدایی، به یک ظرف بی مزه ای از برنج تبدیل شود؛ پس بهترین کار این است که برنج را بلافاصله بعد از پخت آن بخورید.

4. ماکارونی

درست مانند برنج ، انجماد ماکارونی نیز کیفیت آن را کاهش می دهد. اگرچه ممکن است این ایده خوبی باشد که در ابتدای هفته یک قابلمه بزرگ ماکارونی بپزید، سپس آن را برای روزهای آینده فریز کنید ، اما بهتر است که این کار را نکنید چراکه پس از یخ زدایی ماکارونی، قوام نشاسته از دست می رود. نتیجه؟ می توانید سس ماکارونی را زودتر درست و فریز کنید و سپس هر بار ماکارونی را جداگانه بپزید.

 

5. سس مایونز

سس های خامه ای مانند سس مایونز به خوبی منجمد نمی شوند و در اثر انجماد مانند پنیر کلوخه می شود. حیف است، پس فقط آن را در یخچال نگهداری کنید!

6. سیب زمینی

سیب زمینی نیاز به مراقبت زیادی ندارد ، اما قرار دادن آن در فریزر اصلا ایده خوبی نیست. سیب زمینی های نپخته وقتی منجمد می شوند شکل دانه ای به خود می گیرند ، که برای کسانی که سیب زمینی خوب و خوشمزه دوست دارند تقریباً غیرقابل خوردن است.

7. مواد غذایی کنسرو شده

فریز کردن غذاهای کنسروی اصلا ضروری نیست. این قوطی ها حاوی مواد نگهدارنده کافی هستند که دیگر نیازی به یخ زدن آنها نیست، به علاوه اگر یک قوطی کنسرو را در فریزر قرار دهید، احتمال زیادی وجود دارد که منفجر شود پس اگر قوطی را باز کردید اما نمیتوانید تا مدتی همه محتویات آن را مصرف کنید، می توانید غذای باقی مانده را از قوطی خارج کرده و در ظرف دیگری ریخته وسپس درون فریزر خود نگهداری کنید.


دیدگاه ها

ارسال نظر


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.