مطالب
سویه آرین کار ژنتیکی ۵ حداقل پنج ساله می طلبد

سویه آرین کار ژنتیکی ۵ حداقل پنج ساله می طلبد  • عرفانی
  • ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ ۱۲:۲۳:۵۸
  • ۷۷


لزوم تشویق خانوارها به استفاده از مرغ سایز

 


وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران در ارتباط با سیاستهای دولت در حمایت از سویه آرین گفت: مرغ آرین یکسری موافقین و یکسری مخالفین کاملاً جدی دارد که من از زمانی که نماینده مجلس بودم، با این افراد نشست هایی داشته ام.

جمع بندی من به عنوان یک مدیر از صحبتهای تمامی این موافقین و مخالفین این است که ما باید در این راستا، اقداماتی را در دستور کار قرار دهیم. اول از همه  باید فرهنگ مصرف خانوار را از مرغ های سنگین وزن به مرغ سایز تغییر دهیم.

وی ادامه داد: فرهنگ مصرف کشورهای اطراف ما نیز مرغ سایز است و سایر کشورها از ما مرغ سنگین وزن نمی خرند. 

نژاد آرین در صورت تولید مرغ سایز مشکلی ندارد. به هر حال این یک سویه سبک وزن است. نژاد راس نیز، هم داری سویه سیک وزن و هم سویه سنگین وزن است.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: ما از سال ۷۵ به بعد به دلایل اقتصادی به سمت مصرف و به تبع آن، تولید سویه های سنگین وزن حرکت کردیم چرا که درآمد بالاتری داشت. در صورت تغییر فرهنگ مردم به نفع استفاده از مرغ سایز، ضریب تبدیل مرغ آرین به مرغ سایز نژادهای دیگر نزدیک خواهد شد.

وزیر جهاد در نهایت تاکید کرد: به هر حال ما کار ژنتیکی روی این سویه انجام نداده ایم و آرین از دنیا عقب است. در حال حاضر معاون علمی و فناوری روی تحقیق و توسعه سویه آرین کار می کند. البته این یک پروژه حداقل ۵ ساله است و ما همزمان با آن نگران تأمین امنیت غذایی مردم نیز هستیم و بر روی آن نیز کار میکنیم. در حال حاضر به دنبال رایزنی جدید با در نظر گرفتن نقاط نظر موافقین و مخالفین سویه آرین هستیم تا امنیت غذایی ما نیز از نظر پدافندی پایدار بماند.


دیدگاه ها

ارسال نظر


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


پرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.