مطالب
درباره مکتوس

درباره مکتوس  • admin
  • ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ ۱۲:۲۵:۳۹
  • ۶۶۴۱

مکتوس، طعم سلامتی!

زنجیره تولید محصولات پروتئینی توس، در راستای ارتقاء کیفیت محصولات پروتئینی اقدام به ارائه محصولات پروتئینی مختلف با برند مکتوس نموده است.

اگرچه شرکت‌های تشکیل‌دهنده زنجیره سال‌هاست که در این صنعت حضور مؤثری داشته‌اند ولی به جهت هم‌افزایی و دیگر مزایا اقدام به یکپارچه‌سازی و تشکیل زنجیره گردیده است. این زنجیره شامل 9 مزرعه پرورش مرغ مادر، 2 کارخانه جوجه‌کشی مدرن و 2 کارخانه دان مجهز بوده و با برخورداری از مزارع پرورش مرغ گوشتی، اقدام به تولید گوشت مرغ سالم و بدون آنتی‌بیوتیک با نظارت کامل بر کل بخش‌های زنجیره نموده است که در تمام این مراحل اعم از تولید جوجه یکروزه، تولید خوراک طیور، پرورش نیمچه گوشتی، حمل و نقل، کشتار، بسته‌بندی و عرضه در فروشگاه‌ها، تحت نظر دامپزشکان و کارشناسان بهداشتی انجام می‌گیرد.


زنجیره تولید محصولات پروتئینی توس متعلق به شرکت مرغ مادر دیزباد، مجتمعی عظیم شامل زیرساخت‌های زیر می‌باشد:

1- 9 مزرعه پرورش مرغ مادر گوشتی در نقاط مختلف استان خراسان رضوی، گلستان و مازندران به ظرفیت تولید بیش از 400 هزار قطعه مرغ مادر.

2- 2 کارخانه جوجه‌کشی مدرن با استفاده از تکنولوژی برتر پیتر سایم بلژیک و جیمز وی کانادا، جمعاً به ظرفیت تولید 32 میلیون قطعه تخم مرغ نطفه‌دار و کارخانجات طرف قرارداد پیمانکاری در شمال کشور که به این ظرفیت اضافه می‌گردد.

3- 2 کارخانه تولید دان طیور به ظرفیت بیش از 100 هزار تن تولید در سال با تکنولوژی روز دنیا.

4- ناوگان حمل و نقل دان و جوجه یکروزه، حمل مرغ گوشتی و گوشت مرغ.

5- مشارکت با تنها کشتارگاه مجهز دارای کد (IR) (قابلیت صادرات محصولات) در استان خراسان رضوی و دارای خط تخلیه ضایعات به صورت اتوماتیک، به ظرفیت کشتار بیش از 4500 قطعه در ساعت.

6- مزارع مشارکتی و مالکیتی پرورش نیمچه گوشتی جمعاً به ظرفیت بیش از یک میلیون قطعه که طی برنامه‌های آتی به هفت میلیون قطعه ارتقاء خواهد یافت.

7- توان تولید 10 هزار تن گوشت مرغ سالم و بهداشتی در سال که طبق برنامه 5 ساله به 40 هزار تن ارتقاء خواهد یافت.

 

گوشت مرغ به دلیل ارزش غذایی بالا و قیمت مناسب از منابع پروتئینی پرطرفدار است، به طوری که مصرف سرانه آن در کشور حدود 25 کیلوگرم برآورد می‌گردد. با توجه به این سرانه مصرف، ارتقاء کیفیت گوشت تولیدی به منظور تأمین سلامت مصرف‌کنندگان اهمیتی دوچندان یافت.

مجتمع تولید و عرضه محصولات پروتئینی توس در راستای اصلاح ساختار تولید گوشت مرغ و صنعتی نمودن مرغداری‌ها، اقداماتی را طی دو سال اخیر انجام داده است:

1- استفاده از تکنولوژی‌های مدرن سالن‌های پرورش مرغ.

2- ارتقاء سیستم‌های بهداشتی و کنترل بیماری‌ها.

3- ارتقاء سیستم‌های قرنطینه‌ای و امنیت زیستی.

4- اجرای برنامه مانیتورینگ گله‌ها از نظر سرولوژی و باکتریولوژی برای کنترل بیماری‌ها.

5- ارتقاء سطح کیفی دان مصرفی برای مرغداری‌ها و عدم استفاده از مواد شیمیایی و مضر.

6- عدم استفاده از آنتی‌بیوتیک و هر نوع داروی مضر برای انسان.

7- ارتقاء سطح کیفی محیط پرورش مثل تهویه و رطوبت برای پرورش مرغ سالم‌تر.

8- استفاده از تکنولوژی روز دنیا در دامپزشکی و واکسیناسیون.

 

مرغ بدون آنتی‌بیوتیک مکتوس

مجتمع تولید و عرضه محصولات پروتئینی توس با استفاده از سیستم قرنطینه بهداشتی کامل شامل تعویض لباس و دوش برای تمامی پرسنل، عدم ورود افراد متفرقه، ضد عفونی و گازدهی برای تمام تجهیزات ورودی و نیز عدم امکان ورود پرنده‌های وحشی به محیط مرغداری و واکسیناسیون و ایمنی مناسب، احتمال ورود بیماری به سالن‌های مرغداری را به حداقل رسانده است، لذا در گله‌های پرورش‌یافته توسط مجتمع تولید و عرضه محصولات پروتئینی توس، با برند «مکتوس»، هیچ نوع داروی آنتی‌بیوتیکی استفاده نمی‌شود و این مسأله توسط آزمایشات مکرر و هفتگی به وسیله اداره دامپزشکی تأیید شده است. ضمناً این شرکت گواهینامه کنترل ایمنی مواد غذایی (HACCP) را اخذ نموده، لذا همشهریان و مشتریان گرامی با خاطری آسوده محصولات پروتئینی مکتوس را مصرف نمایند.

 

هم‌اکنون با محصولات پروتئینی سالم و بهداشتی زنجیره تولید توس در فروشگاه‌های عرضه مستقیم با کیفیتی بی‌نظیر در خدمت شما مشتریان گرامی هستیم:

شعبه یک: مشهد، بلوار پیروزی، بین میدان سلمان و پیروزی 19.

شعبه دو: مشهد، خیابان شهید هاشمی‌نژاد، بین هاشمی‌نژاد 24 و 26.

شعبه سه: مشهد، بلوار خیام، خیام 10، جنب تالار خیام.

شعبه چهار: مشهد، خیابان حر، بین حر 4 و 6

 

جهت خرید و سفارشات آنلاین اقدام نمایید:

https://www.instagram.com/Mactoos

Tel: 051-31338

و از مزایای ویژه باشگاه مشتریان مکتوس برخوردار شوید.